Переваги та можливі ризики Центру офшорної розробки (ODC)

Scroll

Згідно з даними Statista, понад 80% з 500 найбільших компаній світу вважають за краще використовувати структуру ODC  для розробки програмного забезпечення. Наразі українські ІТ-команди надають послуги з розробки програмного забезпечення для більш ніж 100 компаній зі списку Fortune 500. У цьому пості ми розглянемо, як скористатися перевагами ODC і мінімізувати ризики, пов'язані з віддаленою співпрацею з командами ІТ-фахівців. Давайте заглибимося в кілька основних моментів:

  • як працює ODC і як найняти кваліфіковану команду для ваших проєктів,
  • на що звернути увагу при виборі офшорного центру розробки,
  • які основні переваги такої співпраці?

Офшорний центр розробки знаходиться не в країні замовника — це віддалений офіс з усім персоналом та інфраструктурою, необхідною для реалізації проєкту від старту до релізу. Модель спільної роботи дає змогу підприємствам нести менші операційні витрати. Наприклад, за рахунок офшорингу в Україні ви можете знизити витрати на розробку до 40%!

Офшоринг пов'язаний зі спеціалізацією: підприємство делегує певні види діяльності досвідченій команді професіоналів. Це дає змогу компанії сконцентруватися на своїй основній діяльності та масштабуванні бізнесу.

Здебільшого офшоринг передбачає міжнародний аутсорсинг; проте іноді компанії надають офшорні послуги без аутсорсингу. Коли підприємство наймає сторонню команду професіоналів для створення програмного продукту — це аутсорс. Коли ж компанія відкриває офіс в іншій країні — це офшор.

5 переваг офшорного центру розробки

Офшорний центр розробки

Різноманітний і досвідчений кадровий резерв

Створення ODC — це шанс відібрати кваліфіковану команду серед досвідчених співробітників по всьому світу. Саме так ви можете отримати доступ до талановитих і обізнаних кадрових резервів за кордоном, тож сфера рекрутингу різко розширюється. Крім того, в Україні та Польщі наймання команди займає менше часу, ніж у США.

Можливість сконцентруватися на основних бізнес-процесах

Якщо ваша компанія не спеціалізується на інформаційних технологіях, створення окремого ІТ-відділу може виявитися складним завданням. Передача цієї сфери роботи ODC істотно заощадить ваш час. У результаті ви можете приділити більше часу стратегічно важливим робочим процесам.

Загальна відповідальність

Компанії, не пов'язані з ІТ, схильні недооцінювати інструменти управління ризиками. Один з основних обов'язків офшорної компанії —  управління ризиками та антикризовий менеджмент. Таким чином, управління ризиками стає спільним обов'язком: домовляючись про аутсорсинг тієї чи іншої послуги, кілька офісів однієї компанії спільно продумують алгоритм необхідних дій.

Автоматичне масштабування ІТ-команди

Попри те, що цей термін здебільшого стосується масштабування в апаратній інфраструктурі, автоматичне масштабування робочої команди стає не менш важливим. Наприклад, коли компанія досягає певного рівня зрілості, складно підтримувати роботу з однією і тією ж групою експертів. Настає момент, коли керівництво замислюється про скорочення команди або зміну посад і ролей співробітників. Як правило, досить складно управляти наймом або перетворенням великої команди, тому підприємства все частіше вважають за краще делегувати цю відповідальність офшорним співробітникам.

Як сформувати ефективну офшорну команду 

Команда розробників PNN Soft

Виберіть місце

Завдяки високій кваліфікації розробників і помірним зарплатам Україна зарекомендувала себе як одна з найкращих країн для ODC. Ще 2020 року понад 212 000 українських ІТ-фахівців мали вищу освіту. Більшість із них вільно володіла англійською мовою.  

Щоб створити ODC, вам слід звернутися до кваліфікованого HR, який розуміє специфіку вашого бізнесу та обізнаний з особливостями законодавства країни, у якій ви плануєте відкрити офіс.  

Знайдіть офіс та обладнайте його

Для досягнення безперебійної роботи компанії вам слід розмістити всі ресурси (як людські, так і технічні) в одному місці. Ідеальне робоче місце підвищує продуктивність і сприяє згуртованості команди. Крім того, місце має бути привабливим для відвідувачів і давати їм уявлення про цінності та філософію компанії. Не забувайте про юридичну підтримку: сконцентруйтеся на вивченні законодавства та умов ведення бізнесу в обраній країні.  

Оптимізуйте роботу відділу кадрів

Чітка система нарахування заробітної плати персоналу і добре організований бухгалтерський облік — обов'язкові складові офшорних центрів розробки. Не буде зайвим найняти співробітників для контролю за роботою команди або відстежувати прогрес за допомогою  KPI (Key Performance Indicators), що відображають процес виконання поставлених завдань.

На що потрібно звертати увагу під час виконання ODC-проєкту, щоб зробити робочий процес безперешкодним і гнучким?

  • прозорість компетенцій і зон відповідальності. Від самого початку важливо, щоб кожен член команди чітко розумів свої обов'язки та ролі.
  • детальне планування процесу розробки. Будь ласка, вкажіть точні терміни для всіх етапів проєкту.
  • чіткі інструкції. Поясніть свої очікування щодо технічних та управлінських завдань, включно з проєктуванням системи, аналітикою, оновленням програмного забезпечення та написанням коду.

Говорячи про ризики ОДК, не можна не згадати про такі моменти:

  • проблеми організаційної структури. Заручіться підтримкою досвідченого юриста: бізнес-модель, що приносить прибуток у вашій країні, може працювати за кордоном протилежним чином.  
  • труднощі спілкування. Пам'ятайте, що різниця в часових поясах може ускладнити ваше спілкування з командою. Виберіть канали для взаємодії (месенджери, файлообмінники), які легко доступні в будь-який час доби. Проаналізуйте культурні відмінності, які можуть ускладнити комунікацію, і подумайте про шляхи вирішення непорозумінь.  
  • ризики конфіденційності та безпеки. Вкрай важливо підписати протоколи безпеки офшорного центру розробки та угоди про нерозголошення для захисту ваших даних.
  • юридичні ризики. Знову ж таки, варто досконально вивчити правове середовище конкретної країни, щоб зрозуміти, чи відповідає воно вашим найближчим планам і довгостроковим цілям.  

Ми створюємо високоефективні програмні рішення і віддаємо перевагу довгостроковій співпраці із замовниками

програмні рішення від офшорної команди

PNN Soft надає клієнтам надійну розробку програмного забезпечення. Компанія має 20-річний досвід створення високоефективних рішень, але ми постійно відточуємо свої навички для надання передових технологій. Ми розробили понад 1000 ефективних і стабільних програмних продуктів для різних галузей бізнесу.

Ми сповнені рішучості шукати інноваційні рішення, що відповідають потребам окремих компаній. Саме тому ми знаємо, які технологічні інструменти принесуть успіх вашому бізнесу.

PNN Soft користується Scrum та Agile, щоб забезпечити постійний зв'язок із клієнтами та побудувати гнучкий і ефективний виробничий процес. До нашої Agile-команди професіоналів входять розробники програмного забезпечення, тестувальники, дизайнери графічного інтерфейсу, технічні письменники та менеджери.

Якщо Ви зацікавлені в офшорингу в Україні, заповніть форму нижче.

Оформити Заявку

Оформіть заявку і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом

Дякуємо за ваш запит!

Ми отримали ваш запит і дуже цінуємо ваш інтерес до нашої компанії. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.