1. Головна
 2. Компанія
 3. Блог
 4. Легкість та гнучкість: ос...

Легкість та гнучкість: основи Flask для веброзробки програмного забезпечення

вебінфраструктура flask

Flask – це легка вебінфраструктура, яка дозволяє розробникам програмного забезпечення створювати програми. Flask, поряд з Django та Pyramid, належить до групи фреймворків для розробки на Python. Розгляньмо особливості трьох із них, щоб дати вам більше контексту для сьогоднішньої теми.

Flask пріоритезує гнучкість та простоту. Цей фреймворк відомий своїм мінімалістичним підходом до веброзробки та ідеально підходить для невеликих та середніх проєктів. Flask надає розробникам більше контролю над компонентами програми та її загальною структурою.

Django більше підходить для великогабаритних програм з високорівневими абстракціями. Він охоплює вбудовані функції, такі як ORM бази даних, автентифікація, інтерфейс адміністратора і т.д.

Pyramid – це проміжний варіант: фреймворк загального призначення, що має помірну складність та набір функцій. Цей фреймворк дозволяє скористатися збалансованим підходом, надаючи бібліотеки та компоненти розробникам на вибір.

Сьогоднішній пост присвячений Flask. Розглянемо його сильні сторони, деякі варіанти налагодження та особливості процесу розгортання. Отже, які основні переваги фреймворку?

Flask: простота, гнучкість та інші переваги

 1. Простота та зрозумілий синтаксис. Якщо ваш проєкт передбачає чисту кодову базу або ви на початку кар’єри розробника, вам варто розглянути можливості Flask.
 2. Модульний підхід. Фреймворк пропонує базові інструменти та зберігає можливість для кастомізації додаткових компонентів. Модульний підхід дає переваги в масштабованості та налаштуванні.
 3. Широка спільнота користувачів. Широка аудиторія розробників та розгорнута документація спрощують пошук відповідей на запити користувачів.
 4. Вбудований сервер та налагодження. Дебагер (налагоджувач) Flask спрощує процес тестування та забезпечує надійне налагодження.
 5. Запити ReSTful. Платформа підтримує диспетчеризацію запитів RESTful, що дозволяє програмістам ефективно створювати рішення ReSTful.
 6. Інтеграції з бібліотеками. Flask має функції інтеграції з бібліотеками Python, тому його функціональність можна легко розширити.
 7. Гнучка інтеграція із базами даних. Flask інтегрується з SQL та NoSQL, що дозволяє обрати базу даних, яка ідеально відповідає потребам вашого проєкту.

Для роботи з Flask дуже важливо розуміти ключові компоненти веброзробки – HTTPS-запити, routes (маршрути) та responses (відповіді). Перший компонент, HTTPS-запити, є основою обміну даними. HTTPS-запити – це клієнтські повідомлення, що дозволяють вам ініціювати дію на сервері. Маршрути використовуються для порівняння URL-адрес із конкретними функціями рішення. На основі URL-адреси, до якої здійснюється доступ, програма визначає відповідну логіку для виконання завдання. У Flask існує кілька типів відповідей (те, що сервер зазвичай відправляє назад клієнту): дані JSON, вміст HTML і перенаправлення в іншу кінцеву точку.

Обробка помилок та налагодження у Flask

 1. Сторінки помилок користувача. У порівнянні зі стандартними повідомленнями про помилки сервера, сторінки помилок у Flask більш зручні для користувача.
 2. Налагодження. У Flask ви можете використовувати налагоджувач у режимі розробки. Це допомагає вам швидко отримати уявлення про те, що відбувається у системі з появою помилки.
 3. Ведення журналу. Ви можете налаштувати Flask для реєстрації різних типів дій, що є корисним для ефективного моніторингу та діагностики проблем.
 4. Обробка винятків. Як випливає з назви, цей інструмент дозволяє обробляти винятки та забезпечувати відновлення вашого рішення після непередбачених помилок.

Розгортання Flask та подальші дії у розробці

Перед розгортанням необхідно ретельно протестувати рішення на локальному сервері. Таким чином будь-які проблеми чи помилки будуть виявлені та вирішені до того, як ви почнете повноцінну роботу. Після тестування на локальному сервері можна перейти до наступних кроків:

Вибір платформи розгортання

Серед найбільш популярних варіантів – Heroku, AWS та Google Cloud Platform. Кожен варіант має свою специфіку, тому уважно розгляньте сильні та слабкі сторони цих платформ.

Налаштування на хмарній платформі

Процес передбачає налаштування екземпляра сервера, налаштування середовища і розгортання коду програми Flask.

Вибір доменного імені та SSL-сертифікату

Наступний крок охоплює налаштування сертифіката SSL для підвищення безпеки ваших HTTP-з’єднань. Подумайте також про покупку доменного імені.

Проведення тестів продуктивності

Щоб визначити вектори доопрацювання та виправлення помилок, проведіть тестування продуктивності перед масштабуванням програми.

Оптимізація баз даних

Продуктивність вашої програми значно виграє шляхом оптимізації структур даних та запитів.

Реалізація механізмів кешування

Щоб знизити навантаження на ваш сервер та скоротити час відповіді користувача, скористайтеся функцією кешування.

Використання балансувальників навантаження

Для гармонійного розвитку вашої програми використовуйте балансувальники навантаження. Цей інструмент допоможе вам ефективно розподіляти трафік між кількома серверами.

Розширені функції Flask та додаткові ресурси для навчання.

Для більших програм Flask пропонує додаткові функції, наприклад, Blueprints. Для створення REST API можна використовувати Flask-RESTful. Якщо вам потрібний набір функцій зв’язку в реальному часі, застосовуйте Flask-SocketIO. Щоб скористатися всіма перевагами Flask, слідкуйте за останніми оновленнями: фреймворк швидко розвивається. Читання офіційної документації та перегляд онлайн-посібників також є невіддільною (частина/ознака) частиною навчання. Якщо вас цікавить розробка програм на базі Flask, зверніться до команди PNN Soft. Ми з радістю допоможемо вам реалізувати найефективніші технології в рамках вашого проєкту.