1. Головна
  2. Компанія
  3. Блог
  4. Концепція розробки програ...

Концепція розробки програмного забезпечення

page main image

Сучасний світ вимагає нових рішень. Загальний розвиток призвів до створення вдосконалених технологій, які допоможуть зробити бізнес більш мобільним. Розробка ПЗ — це складний, багатоступеневий процес. Створення програмного продукту охоплює безліч методологій, вибір яких залежить від специфіки проєкту, системи формування бюджету та суб’єктивних уподобань. Концепція розробки є важливим елементом, і успіх усього проєкту залежить від його якості та ефективності. Коли справа доходить до невеликих рішень, вплив концепції не такий помітний. Однак варто задуматися про розробку програмного забезпечення для автоматизації виробництва, як стає зрозуміло: ефективна концепція може заощадити сотні тисяч доларів і місяці розробки програмного рішення.

Доказ концепції під час розробки програмного забезпечення (PoC) — це інструмент, який дозволяє компаніям тестувати свої ідеї за допомогою мінімально життєздатного продукту (MVP). PoC також може допомогти підприємствам виявити будь-які потенційні проблеми з їхньою ідеєю продукту і знайти рішення до того, як він вийде на ринок.

Що таке Доказ Концепції розробки програмного забезпечення?

Багато людей вважають, що концепція — це просто ескіз, який показує, що ідея логічно обґрунтована. Але концепція — це не просто ескіз, вона повинна включати технічні та маркетингові компоненти, а також елементи дизайну та інтерфейсу. Важливо розуміти, що чим більший обсяг майбутньої системи, тим більше навичок і знань потрібно від розробника концепції.

Доказ концепції — це методологія тестування програмного забезпечення, спрямована на оцінку ідеї, потенціалу продукту в реальних умовах на початковому етапі життєвого циклу продукту. У результаті PoC дає змогу замовнику ухвалити раціональне рішення про створення програмного продукту.

Валідація або доказ концепції — один із найважливіших кроків. Коли справа доходить до складних і, отже, дорогих проєктів, концепція програмного забезпечення є важливим компонентом. Це дає чітке уявлення про те, чи здійсненна ідея і як саме її реалізувати. Таким чином, підтвердження або proof of concept має на увазі складання певного списку вимірних критеріїв, який дає змогу оцінити очікуваний результат.

Підтвердження концепції під час розроблення програмного забезпечення необхідно для:

Реалізація proof of concept відіграє ключову роль для великомасштабних та інноваційних проєктів. Роботу над концепцією також може бути проведено в середині проєкту, якщо замовник вирішить прийняти комплексне рішення, яке раніше не розглядалося. У будь-якому разі, для внесення незначних змін до проєкту або під час створення програмного продукту з вузьким функціоналом PoC не потрібен. Якщо клієнт не впевнений, коли потрібне підтвердження концепції, постачальник попередить про це.

Програмне забезпечення є невід’ємною частиною практично будь-якого бізнесу. Внесок, який концепція програмного забезпечення нині вносить у діяльність будь-якого підприємства, призвів до глобального і масштабного феномену цифрової трансформації бізнесу. Щодня ІТ-компанії впроваджують нові рішення, що сприяють ефективному розвитку. PNN Soft впроваджує програмні продукти, забезпечуючи їм повну мобільність і ефективність.

Підтвердження концепції, MVP і прототип — етапи програмного продукту в процесі впровадження

Необхідно розрізняти ці терміни, оскільки вони позначають різну стадію або стан продукту. PoC і прототип є взаємозамінними поняттями, оскільки вони існують на одній і тій самій стадії. Прототип — це перша, дуже проста ітерація вашої ідеї програмного забезпечення. Прототип має цільову функціональність (головне, для чого створюється продукт) і шаблонний дизайн. У прототипі UX і користувацький інтерфейс реалізовані з мінімальними можливостями. Дизайнери можуть взагалі не залучатися на цьому етапі або виконувати мінімальні завдання. Концепція виходить із прототипу й одночасно оцінює його. Дизайн-макет дає змогу візуалізувати продукт і оцінити користувацький досвід. Однак концепція визначає вимоги aspen до прототипу. Результатом такого складного переплетення є розробка MVP — мінімально життєздатного продукту.

MVP це перший випуск програмного рішення для широкого споживача. Такий продукт може бути обмежений у функціональності, яку спочатку хотів замовник. Проте цільові рішення і дизайн присутні.

Тож, як підтвердити концепцію програмного забезпечення?

У цьому питанні важливо звернути увагу на масштаб і тип проєкту. Проте можна виділити основні аспекти.

  1. Мета. Для чого призначене ваше рішення, кому воно знадобиться, хто ним користуватиметься.
  2. Важливі точки та шляхи їх вирішення. Що користувач отримає в результаті, які рішення надасть застосунок і чому це важливо.
  3. Прототип. Його створення та оцінка.
  4. Робіть висновки.

Може здатися, що доказ концепції — це простий крок, який займе у вас кілька годин. Це займає тижні, іноді місяці. Масштабні та складні проєкти з впровадженням складних технологій вимагають ідеальної оцінки, і не тільки.

Роль програмного забезпечення та формування початку завдань

Багато провідних компаній уже впроваджують програмні продукти. Але розробка програмного забезпечення — це трудомісткий процес, що вимагає великих зусиль на початкових етапах. За умови успішної розробки програмного забезпечення бізнес досягне поставлених цілей.

Формування цілей і завдань проєкту є одним із найважливіших етапів проєкту розроблення програмного забезпечення. Для досягнення поставлених цілей замовнику і підряднику спільно необхідно розв’язати кілька конкретних завдань зі створення програмного забезпечення в найкоротші терміни. Завдання містять у собі:

Раніше на сайті PNN Soft ми обговорювали тему розробки програмного забезпечення та його концепцій. Щоб дізнатися більше про цю інформацію, перейдіть за посиланням PNN Soft Блог. Туди ми регулярно додаємо нові статті, що розкривають питання про розвиток сучасних технологій.

PNN Soft — провідна компанія-розробник. Ми займаємося розробкою програмного забезпечення вже багато років. Проходячи всі етапи розробки, ми повторно впроваджуємо нові продукти pro-frame для наших клієнтів. Починаючи від ідеї і закінчуючи випуском повноцінного продукту.

Сьогодні програмне забезпечення є невід’ємною частиною ефективного просування. Його впровадження дає змогу не тільки підвищити ефективність, а й ефективність усього робочого процесу, на який він впливає.

У результаті було розроблено ефективну концепцію розвитку: