1. Головна
  2. Портфоліо
  3. Вбудоване програмне забезпечення для галузі енергопостачання

Вбудоване програмне забезпечення для галузі енергопостачання

ПЗ для електричних мереж

PNN Soft реалізували не один проєкт з розробки ПЗ для сфери електропостачання, завдяки нашому досвіду ми маємо команду спеціалістів що активно працюють над софтом для електричних мереж та високовольтних підстанцій  для організації роботи пристрою.

Опис проєкту

Ми маємо досвід у розробці систем автоматизації інтелектуальних електронних пристроїв (IED) в енергетиці. Наші фахівці працюють над розробкою програмної бібліотеки для аналізу описів SCL і генерації налаштувань блоку управління для організації роботи вбудованого пристрою. Параметри пристрою завантажуються з опису/файлу SCL. Завантаження нової конфігурації пристрою здійснюється за командою користувача.

Програмна бібліотека розрахована на роботу у складі вбудованого ПЗ на ОС Linux, RTOS, Windows сумісно з системною бібліотекою. 

Функції. Отримання списку, параметрів комплексного мікропроцесорного регулятора навантаження енергосистеми (IED), отримання значень параметрів (Electricity Markets and Power System), перегляд переліку налаштованих користувачем наборів даних, керування звітом, перегляд параметрів RCB,  перегляд параметрів та перелік блоків керування GSE (пристроїв для покривання частини піка споживання енергії).

Функціональність бібліотеки

Бібліотека містить в собі два функціональні блоки. Перший блок відповідає за читання, парсинг, перевірку та отримує необхідні дані. Наприклад, список IED, комунікаційні параметри, набори даних, комунікаційні параметри блоку керування (для GSEControl та SampledValueControl). Цей блок також надає доступ по запиту користувача до складу наборів даних (отриманих сигналів) для зовнішнього блоку керування, до списку блоків керування звітом (RCB) та перевірки даних на відповідність моделі й тощо.

Другий блок формує необхідні структури даних відповідно до стандарту для їх налаштування та подальшого використання в пристрої за допомогою експортованих наборів функцій до бібліотеки. Звернення до функцій бібліотеки відбувається під час завантаження нової конфігурації SCL в пристрій. Робота цього блоку базується на даних результатів обробки попереднього блоку.

Ми розробили бібліотеку для отримання та аналізу необхідних конфігураційних даних відповідно до стандарту:

Технології

Розробники PNN Soft забезпечили масштабованість проєкту та його універсальність завдяки якісно й ретельно перекомпільованому коду під будь-яку архітектуру процесора. Вихідний код бібліотеки реалізований на C та С++. Архітектура процесора:  ARM Cortex-A15.  Додатково використана відкрита бібліотека pugixml (для самого парсингу файлів). Бібліотека працює з версіями SCL: 2.1, 2.0 та 1.0.