Опис Проєкту
Розробка автоматизованої системи, що забезпечує багаторазове опрацювання та аналіз даних кредитних заявок клієнтів банку, включно з отриманням повної інформації про клієнта для подальшої видачі кредиту. Система забезпечує високий рівень безпеки, заснований на цифрових сертифікатах. Програмне рішення забезпечує функціональність для інтеграції внутрішніх і зовнішніх фінансових сервісів і завдань з ручною обробкою. Сервісна шина підприємства (ESB) використовується як сполучна інфраструктура для інтеграції додатків і сервісів і дає змогу розробляти Сервіс-орієнтовану архітектуру (SOA).
Наша компанія реалізувала проєкт для великого українського банку, метою якого була автоматизація роботи відділу кредитування, спрощення роботи співробітників відділу і скорочення терміну обробки заявки на кредит. В основі проєкту – впровадження корпоративного порталу IBM WebSphere і розробка окремих унікальних модулів з нуля.
Для видачі кредиту обробляються дані багатьох внутрішніх банківських систем: стан рахунку, історія звернень, оцінка ризиків; зовнішні системи: міжбанківський реєстр кредитів, база МВС, судів тощо. Ці системи надають необхідні нам дані у вигляді вебсервісів, наше завдання – підключити їх до загальної шини обміну даними – Enterprise Service Bus. Таким чином, система сама автоматично збирає необхідну інформацію про благонадійність позичальника.
Компанія PNN Soft запровадила:
- IBM Process Server – це інструмент, який відповідає за виконання бізнес-логіки взаємодії всіх додатків. Тобто визначає на підставі сценарію, бізнес-логіки, які дані, в якій послідовності, в яких випадках і куди надходять.
- Інструмент для збору даних про потенційного позичальника, з використанням Enterprise Service Bus (IBM Web Sphere ESB 7.0).
- Єдиний робочий інтерфейс. Ми створили загальний сервер для роботи персоналу банку, який складається з модулів лінійки IBM Web Sphere Portal 7.0 і IBM Web Sphere Business Space.
- Модуль моніторингу. Ми впровадили модуль для моніторингу, який відстежує процеси, що відбуваються в системі. Інструмент прояснює, які процеси виконуються, на якому етапі перебуває документообіг тощо. Моніторинг та оптимізація роботи всієї системи здійснюється за допомогою IBM Web Sphere monitor 7.0. Цей інструмент впроваджується для внутрішніх потреб керівництва банку. Він необхідний для відстеження “вузьких” місць системи та оптимізації процесів роботи персоналу всього відділу кредитування.
Додатково:
- Для оцінки ступеня ризиків кредитування до системи було під’єднано службу Credit Scoring. Рішення-агент з компанії Experian. Це банківська система, яка на підставі низки параметрів оцінює ступінь ризику щодо конкретного потенційного позичальника.
- Було виконано інтеграцію з внутрішніми базами даних, які зберігаються на сервері баз даних Oracle 11.
Функціональність:
- Створення та редагування кредитних заявок на надання кредиту клієнтам банку (завантаження анкети)
- Аналіз заявки на відповідність вимогам для отримання кредиту (перевірка коректності поданих і введених даних)
- Аналіз і оцінка даних позичальників на предмет їхньої відповідності встановленим критеріям для програми кредитування – автоматичний запит на отримання інформації в бюро кредитних історій та інші інформаційні ресурси
- Ухвалення рішення щодо видачі/відмови у видачі кредиту та інформування клієнта про прийняте рішення
Технічні Особливості:
- Серверна платформа: IBM Websphere Process Server 7.0, IBM WebSphere Portal Server 7.0, Linux Red Hat Enterprise 5
- Цільові браузери: IE 8.0, IE 9.0
- GUI фреймворк: JSP, JSF, Portlets, Ajax
- Бази даних: Oracle SQL Server
- Доступ до даних: JDBC
- Система реалізована на основі технології J2EE
- Мова програмування серверної частини: Java і HTML5
- Інтерфейс користувача клієнтської частини: JavaScript (AJAX)
Результат:
- Завдяки інтеграції всіх бізнес-процесів відділу кредитування, банк вийшов на якісно новий рівень обслуговування своїх клієнтів.
- Завдяки нашій роботі, банк реалізував свою ідею щодо автоматизації кредитного відділу. Тепер рішення щодо видачі кредитів відбувається всього за 60 хвилин.
Для ознайомлення з подібними проєктами, перейдіть на наш блог.